با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

نام هتل:

شهر :

نوع:

درجه :


اجاره منزل مبله در شیراز

اجاره منزل مبله در شیراز
1397/10/21 ادامه خبر...

اجاره منزل یک شب در شیراز-آسبادهای خواف شایسته ثبت در میراث جهانی

اجاره منزل یک شب در شیراز در سفر تو شیراز -پرونده آسبادهای بادی شهر نشتیفان
1397/10/05 ادامه خبر...

چالش های تپه باستانی سیلک کاشان مورد بررسی قرار گرفت

جلسه سیلک و چالش های آن با نگاهی به اهمیت و ضرورت حفظ و توسعه، برنامه ها و چشم انداز آینده این محوطه باستانی برگزار شد.
1397/09/24 ادامه خبر...

این بولدوزر سرا را دریابید

گویا با نزاع متولد شده کاروانسرای تاریخی گَدوک یا شاه عباسی فیروزکوه که همچنان بر سر آن بین دو استان اختلاف ها به پایان نرسیده، به جای کاروان یا علاقه مندان به حوزه میراث فرهنگی و میزبان بولدوزر و گریدر و تانکر و دیگر ماشین آلات راهداری است
1397/09/21 ادامه خبر...

کوه برفی چشم انتظار توسعه گردشگری

در آخرین روزهای پاییز پس از گذر از پیچ و خم های جاده و دیدن فصل هزار رنگ، به کوچه پس کوچه های روستایی زیبا زیر سایه کوهی عظیم می رسیم که برگ های رنگارنگ، سنگ فرش زمینش شده و پیچش صدای باد در لابلای درختان هر رهگذری را میخکوب می کند
1397/09/21 ادامه خبر...

ایران و اسپانیا نیازمند تعمیق مناسبات فرهنگی هستند

رئیس ایرانی هشتمین کنگره ایرانشناسی در اسپانیا بر ضرورت برگزاری سلسله برنامه های فرهنگی با هدف تعمیق و توسعه روابط بین ایران و اسپانیا در حوزه فرهنگ تاکید کرد.ایران و اسپانیا نیازمند تعمیق مناسبات فرهنگی هستند
1397/08/27 ادامه خبر...

دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی برگزار می‌شود منزل مبله در اصفهان

دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی از 21 تا 25 آبان ماه در چهار سالن گالری خانه هنرمندان(کرایه سوئیت ارزان قیمت در اصفهان) برگزار می شود.
1397/08/24 ادامه خبر...

نقاله خوانی ادای دین فرهنگ اساطیری ایران به ساحت مقدس اباعبدالله

برپایی آیین های نمایشی سوگ به ویژه در دهه نخست ماه محرم، دارای لایه های بسیار پیچیده از مفاهیم معنوی، معرفتی و انسان ساز است که تمامی این مفاهیم در حقیقت به شکلی کهن در فرهنگ ایرانیان تمدن ساز و تاریخ ساز وجود داشته است.
1397/07/08 ادامه خبر...

طشت گذاری و شمع گردانی دو آیین سوگ از خاستگاه تشیع

امداری برخی از آیین‎های تعزیت ایرانی به خاستگاه، جغرافیا، اقلیم و فرهنگ یک قوم چنان عمیق است که به هیچ وجه امکان جداسازی برگزاری، انتقال و یا تغییر شیوه برگزاری آن آیین از آن منطقه و اقلیم در جغرافیا و اقلیم دیگری از سرزمین پهناور ایران تقریبا غیرممکن است.
1397/07/08 ادامه خبر...

الموت بالا بهشت ناشناخته ایران

الموت بالا با مکان های ناب و چشم اندازهای دلربای هزار رنگ و قرار داشتن در منطقه ای سخت گذر، بهشت ناشناخته ایران است.
1397/07/01 ادامه خبر...

پولکه‌گردانی تجلی خورشید اباعبدالله بر تاریکی دشت کربلا

همزمان با آغاز ماه محرم و دهه نخست آن، ایرانیان مسلمان هر یک به شیوه خود و بنا به سنت و آیین قوم و فرهنگ منطقه ای که در آن زیست می کنند دست به برگزاری آیین های عزاداری می زنند، یکی از این دست آیین ها، پولکه گردانی است که در آذربایجان شرقی رواج بسیاری دارد.
1397/06/30 ادامه خبر...

صنعت گردشگری افقی فراروی توسعه اقتصادی

صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت درآمدزا در دنیا یکی از راههای رشد اقتصادی و کسب درآمد ارزی به شمار می رود و به همین سبب تلاش کشورها در این حوزه روز به روز بیشتر می شود.
1397/06/29 ادامه خبر...

نام زن گلستانی در سیاهه میراث ملی ثبت شد

نام هنرمند زن استان گلستان به سبب سال ها تلاش در عرصه هنر سیاه دوزی و خلق آثار ناب و ماندگار به عنوان نخستین بانوی ایرانی در فهرست میراث ملی ناملموس ثبت شد.
1397/06/25 ادامه خبر...

گره عشق به تار و پود قالی 130 ساله

گره های از هم گسسته مجموعه فرش های نفیس حسینیه بیجار با قدمتی 130 ساله که حاصل دسترنج زنان بافنده روستای حلوان است، این روزها بار دیگر با دستان هنرمند استاد رفوگری به هم پیوند زده می شود.
1397/05/14 ادامه خبر...

لازمه احیای چهل تکه دوزی حمایت است

چهل تکه دوزی هنری سنتی است که نمادی از رنگ و بوی بومی هر منطقه را با خود دارد و احیای امروز آن نیازمند حمایت، برنامه ریزی و نوآوری است.
1397/05/09 ادامه خبر...

صدور ویزا برای اتباع ایران و 14 کشور در فرودگاه باکو آغاز شد

جمهوری آذربایجان از روز سه شنبه صدور روادید برای شهروندان 15 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران را از طریق سامانه الکترونیکی 'آسان ویزا ' در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو آغاز کرد .
1397/03/01 ادامه خبر...

اقتصاد شب چالش روز گردشگری ایران

در هفته ای که همه چیز تحت الشعاع اخبار گردشگری بود، معاون رئیس جمهوری اقتصاد شب به معنای 24 ساعته شدن خدمات گردشگری را یکی از چالش های کنونی توسعه گردشگری کشور عنوان کرد.
1397/01/17 ادامه خبر...

هتل های همدان تا 50درصد تخفیف نوروزی می دهند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: هتل های استان به منظور افزایش گردشگران در ایام نوروز، اقدام به تخفیف های نوروزی برای گردشگران تا سقف 50 درصد می کنند.
1397/01/17 ادامه خبر...

نوروز در اوراق تاریخ فرهنگی افغانستان

آیین نوروز به عنوان رسم مشترک اقوام ساکن در گسترده تمدن فلات ایران و بسیار فراتر از جغرافیای کشوری به نام 'ایران '، آیین نمایه فرهنگی کهن است که در تمامی این کشورها از جمله افغانستان به عنوان عضو این پهنه تمدنی توجه خاصی به آن می شود.
1397/01/15 ادامه خبر...

ایده‌های ناب تحولی شگرف در گردشگری منطقه فردوس ایجاد می کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی به همایش منطقه ای ظرفیت های گردشگری و توسعه شهرستان فردوس به همت و ابتکار دانشگاه فردوسی و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، زمینه مساعدی برای توجه اندیشمندان، بوم شناسان و سرمایه گذارانی است که دل در گرو آبادانی و سرافرازی ایران اسلامی دارند و می توانند با ایده های ناب و طرح های کارشناسی جلوه دیگری به گردشگری این منطقه بخشیده و تحولی شگرف در آن ایجاد کنند.
1397/01/15 ادامه خبر...

افزایش کیفیت خدمات سفر در نوروز 97 دنبال می‌شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: افزایش کیفیت خدمات، ارزان سازی سفر و ایمن سازی موضوعات مهمی است که در نوروز امسال از سوی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دنبال می شود.
1397/01/15 ادامه خبر...

چهارشنبه سوری در سالهای اخیر به قایم باشک تبدیل شده است

رییس انجمن انسان شناسی ایران گفت: آیین هایی چون چهارشنبه سوری در سال های اخیر به یک قایم باشک ملی تبدیل شده و این مشکل گفتمانی در دیگر عرصه ها نیز به چشم می خورد.
1397/01/15 ادامه خبر...

بخت آزمایی سفر در مهمانی کویر

سکوت بی انتهای کویر هر روح خسته و مشتاق سفری را وسوسه می کند تا تن به جاده بسپارد و بی درنگ هوای چیدن ستاره از دامن بی غل و غش آسمان این بخش از طبیعت اسراربرانگیز خدایی کند.
1397/01/08 ادامه خبر...

نوروز در سرزمین خیال و عجایب چابهار

شاید این سفر یکی از لذت بخش ترین ها در طول سفرهای نوروزی عمرتان باشد؛ چابهار یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری ایران است که به بهشت گمشده و سرزمین خیال معروف است.
1397/01/08 ادامه خبر...

16 اثر تاریخی و طبیعی البرز در فهرست آثار ملی قرارگرفت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز اعلام کرد که 14اثر منقول تاریخی فرهنگی و 2 اثر طبیعی این استان در فهرست آثار ملی قرار گرفت.
1397/01/08 ادامه خبر...

پیشنهاد استاد دانشگاه به رسانه ها برای تبیین فلسفه چهارشنبه سوری

جامعه شناس و استاد علوم ارتباطات، فلسفه جشن چهارشنبه سوری را دعوت به شادی عنوان کرد و از رسانه ها خواست بجای هشدار، نحوه شادی در برگزاری این آیین ملی را تبیین کنند.
1397/01/07 ادامه خبر...

موزه دفاع مقدس مقصد گردشگری شد

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ستاد گردشگری شهرداری تهران توافق کردند این موزه را در نقشه تهرانگردی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تهران جای دهد.
1397/01/07 ادامه خبر...

شادی کودکانه در پس شعله های 'جاروکُلِه'

چهارشنبه سوری برجسته ترین و پرشورترین آیین از میان رسم های مقدماتی نوروز است که از دیرباز در شب آخرین چهارشنبه سال در بین ایرانیان رواج داشته و در هر شهر و استانی با آدابی خاص برگزار می شود.
1397/01/07 ادامه خبر...

چهارشنبه سوری جشنی برای رستاخیر طبیعت

در لابه‎لای آئین ها و سنت هایی که پیشینیان برای ما به یادگار گذاشته اند، جشن چهارشنبه آخر سال معروف به چهارشنبه سوری از دیرباز مورد توجه بوده و نسل های پی در پی ایرانی مراسم شادی در این روز را برای پذیرایی از فصل شکوفه ها و رستاخیز طبیعت ارج نهاده اند.
1397/01/06 ادامه خبر...

داستان سرایی با گل رُس

یک هنرمند قزوینی با ساخت مجسمه ها و نقش برجسته هایی از گل رُس، اسطوره ها و داستان های شاهنامه فردوسی و دیگر شخصیتهای ادب فارسی را به تصویر کشیده و نمایش آثار او در نمایشگاه دائمی سفالینه در سرای سعدالسلطنه قزوین، جلوه متفاوتی به این مکان تاریخی بخشیده است.
1397/01/06 ادامه خبر...

24 درصد بودجه مصوب به سازمان میراث ‌فرهنگی تخصیص یافته است

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انتقاد از بودجه این سازمان عنوان کرد: فقط 24 درصد بودجه مصوب به سازمان میراث فرهنگی تخصیص یافته و با 40 میلیارد تومان نمی توانیم میراث فرهنگی را نجات دهیم.
1397/01/06 ادامه خبر...

معاون گردشگری در حوزه بوم گردی باید کدهای جهانی تعریف کنیم

- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: می توانیم به خاطر مشخصات منحصر به فرد بوم گردی کشور، در این حوزه کدهای جهانی تعریف کنیم.
1397/01/04 ادامه خبر...

کویرهای ایران ازناب‌ترین مناطق برای سفرهای نوروزی است

نماینده فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران گفت: کویرهای ایران یکی از ناب ترین مناطق برای سفر در این فصل است به خصوص کلوت شهداد در کویر لوت که یکی از زیباترین جاذبه های ایران را داراست.
1397/01/04 ادامه خبر...

گردشگری و توسعه - علی حیدری *

روند روبه رشد ورود گردشگران به ایران و وضعیت بسیارمطلوب در شاخص هایی همچون قیمت رقابتی در کنار روند روبه رشد در سایر شاخص های رقابت پذیری، نشان دهنده جذابیت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران است.
1397/01/04 ادامه خبر...

استاد دانشگاه جشن چهارشنبه سوری را با آموزه های اخلاقی برگزار کنیم

استاد علوم ارتباطات گفت: چهارشنبه سوری یک سنت و آیین کهن است که باید با آموزه های اخلاقی و به عنوان یک تفریح سالم برگزار شود.
1397/01/04 ادامه خبر...

اقتصاد شب در شهرهای ایران باید جدی گرفته شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اقتصاد شب به معنای 24 ساعته شدن خدمات گردشگری در شهرهای گردشگرپذیر کشور باید جدی گرفته شود.
1397/01/04 ادامه خبر...

جهانی شدن برای صلح و نه برای چپاول و خشونت است

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به ثبت جهانی نوروز به عنوان نماد صلح جهانی در یونسکو گفت: جهانی شدن برای چپاول و خشونت نیست بلکه جهان گشایی برای صلح و از بین بردن فقر مادی و فرهنگی است.
1397/01/04 ادامه خبر...

آمادگی جمع آوری تابلوی امامزاده مجاور تخت جمشید را داریم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: اگر تابلوی نصب شده در ورودی امامزاده ابراهیم (ع) مرودشت حریم قانونی تخت جمشید را نقض کرده باشد به قانون تمکین و آن را جمع آوری خواهیم کرد.
1397/01/03 ادامه خبر...

چهارشنبه سوری را به دور از اذیت و تهدید سلامت انسانها برگزار کنیم

نایب رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان چهارشنبه سوری را یک رسم و سنت دیرینه اجدادی ایرانیان دانست و گفت: باید عاقلانه و طبیعی این سنت را به رسم دیرین و اجدادی مان عمل کنیم و از هرگونه آزار و اذیت دیگران و تهدید جان و سلامت انسانها بپرهیزیم.
1397/01/03 ادامه خبر...

نوید بهار در آیین سنتی 'آخیر چرشنبه'

آیین های سنتی 'آخیر چرشنبه'(چهارشنبه آخر سال) در مراغه که میراثی از فرهنگ و تمدن غنی آذربایجان است، همچنان در گوشه و کنار این دیار و همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال انجام می شود.
1397/01/03 ادامه خبر...

تنگه بهرام چوبینه طراوت طبیعت و جذبه رازآلود تاریخ

بهرام چوبین نام آشنای ادبیات و تاریخ این مرز و بوم ، در همه جا واقعیتی مبهم و راز آلود دارد غیر از دره شهر ، که برج و بارویی که می بایست امیر زاده دلگیر را از خشم شاهی نگاهبانی کند امروزه بقایای آن به عنوان جذاب ترین زیبایی گردشگری ایلام مطرح است.
1397/01/03 ادامه خبر...

بهشتی نوروز یک فرآیند است

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: نوروز یک روز نیست بلکه فرآیندی است که باید نسل هایمان را با این رگ و ریشه آگاه کنیم.
1397/01/03 ادامه خبر...

نشت آب علت تخریب خانه تاریخی فیروزی دزفول اعلام شد

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: علت اصلی تخریب خانه تاریخی فیروزی این شهرستان نشت آب و فرونشست زمین بوده است.
1397/01/01 ادامه خبر...

کندوله ای ها به استقبال بهار رفتند

صدای پای بهار در حالی که کمتر از 2 هفته به پایان سال مانده، شنیده می شود اما مردم روستای تاریخی 'کندوله' از توابع شهرستان صحنه در استان کرمانشاه زودتر از سایر مردمان مناطق کُردنشین به استقبال بهار رفتند.
1397/01/01 ادامه خبر...

دعایی مردم با برگزاری چهارشنبه سوری سالم مانع سوءاستفاده فرصت طلبان شوند

مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، چهارشنبه سوری را یک سنت ملی و از جشن های کهن ایرانیان توصیف کرد و گفت: مردم بویژه نوجوانان و جوانان با برگزاری این جشن در بستری سالم، مانع سوءاستفاده افراد و عناصر فرصت طلب و هنجارشکن شوند.
1397/01/01 ادامه خبر...

نمایشگاهی به گستره توانمندی های سرزمین مادری

تلالو منجوق و سرمه و ملیله لباس های رنگارنگ، صدای روح بخش موسیقی نواحی گوناگون میهن، سنت ها و رقص های بومی هر منطقه در کنار محصولات متنوع همه استان های کشور در نمایشگاه دستاوردهای روستایی و عشایری، هجاهای شعری است با مطلع ایران؛ ای سرزمین جاودان .
1397/01/01 ادامه خبر...

نماینده مجلس چهارشنبه سوری باید عاملی برای وحدت ملی باشد

سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: چهارشنبه سوری باید عاملی برای وحدت و همدلی ملی، رفع کینه و دشمنی و ایجاد دوستی باشد.
1396/12/29 ادامه خبر...

معاون رییس جمهور ارزش صادرات صنایع دستی حدود 500 میلیون دلار شد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران پارسال ارزش صادرات صنایع دستی دستی به 240 میلیون دلار رسید که با احتساب تجارت چمدانی حدود 500 میلیون دلار برآورد شد.
1396/12/29 ادامه خبر...

بافت معماری 10 روستای کردستان ثبت ملی شد

مدیر پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان گفت: بافت معماری 10 روستای استان کردستان در شرق منطقه هورامان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
1396/12/29 ادامه خبر...

ایرانگردی در یک روز

سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خیابان سئول پایتخت، در حالی برگزار می شود که محلی برای تجمیع تمامی قومیتی ها و فرهنگ های مختلف کشور به منزله نمادی کوچک از سرزمین ایران اسلامی با تمامی آداب و رسومش شده است.
1396/12/29 ادامه خبر...

نامه رییس سازمان میراث فرهنگی به وزیر کشور درمورد حفظ حریم تپه هگمتانه

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به وزیر کشور، خواستار جلوگیری از اقدامات اجرایی و مغایر با قوانین و ضوابط حاکم بر عرصه و حرایم تپه هگمتانه شد.
1396/12/29 ادامه خبر...

ظرفیت اقامتی مازندران برای تعطیلات نوروزی هفت درصد افزایش یافت

معاون گرشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که برای تعطیلات نوروز 97 ظرفیت اقامتی استان با هفت درصد افزایش به بیش از 850 هزار نفر شب افزایش یافته است .
1396/12/27 ادامه خبر...

آیین های نوروزی در سرزمین باستانی اردبیل

تقویم ایران به لحاظ پیشینه غنی مذهبی و تاریخی این سرزمین باستانی از قرن ها قبل آداب و رسومی را داراست که همه ساله بر اساس سنت های مردم مناطق مختلف به اشکال مختلف با برپایی آیین های ویژه گرامی داشته می شوند و آیین های ویژه نوروزی از مهمترین آن است.
1396/12/27 ادامه خبر...

چهارشنبه سوری فرصتی برای در کنار هم بودن با شادمانی است

مدرس دانشگاه های گیلان گفت: چهارشنبه سوری از جشن ها و آیین های ایرانیان بوده و این روز، فرصتی برای شادمانی و در کنار هم بودن است.
1396/12/26 ادامه خبر...

شادی و بوی خوش زندگی در آیین های پایان سال البرز

آیین ها و رسوم مردم البرز در چهارشنبه آخر و پایان سال که سابقه در تمدن چند هزار ساله این منطقه دارد، همه با هدف دور ریختن غم و غصه و برپایی سرور و شادمانی بوده که بخشی از آنها فراموش شده اما بخش دیگر هنوز هم اجرا می شود.
1396/12/26 ادامه خبر...

زخم بی مهری بر پیکره 'هگمتانه'

تپه باستانی هگمتانه که قدمت آن به دوران مادها باز می گردد و با آثاری همچون شهر زیرزمینی، کلیساهای 'گریگوری استپان' و 'حضرت مریم' و موزه باستان شناسی، شکوه و قدمت سه هزار ساله خود را به رخ جهانیان می کشد، این روزها با اجرای طرح پیاده راه با چالش های جدی مواجه شده است.
1396/12/26 ادامه خبر...

پژوهشگر اجتماعی چهارشنبه سوری نماد وحدت ملی باشد

یک استاد دانشگاه و پژوهشگراز دولتمردان و کارگزارن نظام تا مردم عادی خواست با هدف همدلی باید به سوی وحدت ملی، یکپارچگی و دوستی حرکت کنیم و از جشن چهارشنبه سوری برای برگزاری سالی جدید بدون تنش های اجتماعی و سیاسی بهره ببریم.
1396/12/26 ادامه خبر...

نسخه های خطی قدیمی همدان در آستانه نابودی است

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور با اشاره به نگهداری نسخه های خطی قدیمی در شرایط غیر استاندارد در همدان، گفت: این نسخه های خطی در آستانه نابودی است.
1396/12/24 ادامه خبر...

رونمایی از کتاب ترجمه اشعار برگزیده حافظ به زبان مجاری

کتاب 50 غزل حافظ به زبان های فارسی و مجاری در مراسم باشکوهی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و شهردار شهر 'پچ' مجارستان و علاقمندان به ادبیات زبان فارسی، رونمایی شد.
1396/12/24 ادامه خبر...

پیش بینی سفر یکصد هزار گردشگر ایرانی به وان ترکیه در تعطیلات نوروز

شبکه خبر7 ترکیه اعلام کرد که در پی تامین امنیت سفر، اقدامات مناسب تبلیغاتی و فراهم شدن زیرساخت های خدماتی، پیش بینی می شود در تعطیلات عید نوروز پیش رو، بیش از یکصد هزار گردشگر ایرانی به استان وان در شرق ترکیه سفر کنند.
1396/12/24 ادامه خبر...

صادرات صنایع دستی در سال جاری 64 درصد رشد داشته است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صادارت صنایع دستی در ماهه امسال 64 درصد رشد داشته و پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری 300 میلیون دلار را رد کنیم.
1396/12/24 ادامه خبر...

جهانگیری برنامه دولت توانمندسازی روستائیان برای تولید رقابتی است

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت حمایت از فعالیت های تولیدی و اقتصادی روستائیان و عشایر، گفت: مهمترین وظیفه دولت توانمندسازی روستائیان در عرصه تولید رقابتی برای حضور موثر در بازارهای داخلی و خارجی است.
1396/12/23 ادامه خبر...

آغاز ششمین فصل کاوش در محوطه باستانی تپه طالب خان 2 زابل

- ششمین فصل کاوش محوطه باستانی تپه طالب خان2 (یلدا) زابل در سیستان مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد و یکی از تپه های اقماری شهرسوخته با هدف شناسایی جنبه های فرهنگی، اقتصادی و معیشتی در دوران مفرغ آغاز شد.
1396/12/23 ادامه خبر...

نمایشگاه دستاوردهای روستائیان و عشایرکشوربا حضورمعاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد

سومین نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای روستائیان و عشایر کشور با حضورمعاون اول رئیس جمهوری در محل نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد.
1396/12/23 ادامه خبر...

تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره بین المللی جیگی جیگی

مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی هنرهای نمایشی جیگی جیگی تا پایان اسفند ماه تمدید شد.
1396/12/23 ادامه خبر...

جشن سده کهن آئینی شاد در دیار کریمان

وجود آئین ها و جشن های سنتی شاد و نشاط آور در تاریخ سرزمینمان موید این است که مردم کشورمان طی قرن های متمادی جزو جامعه های شاد و شادی آفرین بوده اند.
1396/12/22 ادامه خبر...

معاون رییس جمهوری نتیجه پیوند موزه ایران و فرانسه تقویت صلح پایدار است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: نتیجه پیوند دوستانه دو موزه لوور فرانسه و ملی ایران تقویت همزیستی و صلح پایدار است.
1396/12/22 ادامه خبر...

لودریان تبادلات فرهنگی در روابط فرانسه و ایران بسیار تاثیرگذار است

وزیر امور خارجه فرانسه گفت: تبادلات فرهنگی در روابط بین کشورها و دو کشور فرانسه و ایران بسیار اثرگذار است و در عصر حاضر این تبادلات بیشتر شده است.
1396/12/22 ادامه خبر...

نمایندگان 48 کشور در افتتاحیه نمایشگاه موزه لوور در تهران حضور می‌یابند

66 نفر از سفیران، شخصیت های فرهنگی و سیاسی به نمایندگی از کشورهای مختلف در مراسم افتتاحیه نمایشگاه موزه لوور در تهران حضور می یابند.
1396/12/22 ادامه خبر...

کزازی چهارشنبه سوری می تواند کارکرد ارزشی بسیاری داشته باشد

استاد میرجلال الدین کزازی پژوهشگر برجسته حوزه ادبیات و زبان فارسی تاکید کرد: چهارشنبه سوری روز آشتی ملی، صلح و شادی برای ایرانیان است و می تواند کارکرد ارزشی بسیاری داشته باشد.
1396/12/21 ادامه خبر...

جایگاه خاصی برای فرانسه در عرصه های فرهنگی کشور قائل هستیم

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور، همکاری موزه لوور را متواضعانه و دوستانه توصیف کرد و گفت: برای فرانسه در عرصه های فرهنگی کشور همیشه جایگاه خاصی قایل هستیم.
1396/12/21 ادامه خبر...

نمایشگاه موزه لوور تهران آثار دیگر کشورها را به مردم ایران معرفی می کند

مدیر موزه ملی، رسالت این موزه را معرفی فرهنگ و تمدن ایران کهن به دنیا اعلام کرد و در عین حال گفت: نمایشگاه موزه لوور تهران فرصت معرفی آثار دیگر کشورها را به مردم ایران فراهم می کند.
1396/12/21 ادامه خبر...

رکورد سالانه جمعیت مسافران خراسان رضوی شکست

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت که با ورود 30 میلیون و 585 هزارو 567 مسافر و زائر از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه به این استان، برای نخستین بار این آمار از مرز 30 میلیون نفر گذشت.
1396/12/21 ادامه خبر...

بارقه امید به تکمیل یک طرح فرهنگی 45 ساله

هجدهم تیر ماه 1393 بود که مدیرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از آغاز طرح بازسازی مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرای تبریز خبر داد و با انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 نگاه ها بیشتر روی این طرح متمرکز شد.
1396/12/19 ادامه خبر...

تسهیلات بانکی برای ترمیم بناهای تاریخی- فرهنگی درکمیسیون فرهنگی مجلس

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با نظر اعضای کمیسیون مقرر شد برای ترمیم بناهای تاریخی- فرهنگی تسهیلات بانکی در نظر گرفته شود.
1396/12/19 ادامه خبر...

توسعه گردشگری ایران و چین با مشارکت بخش خصوصی ممکن است

سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور گفت: توسعه گردشگری ایران و چین با هدف گذاری و کار عملیاتی بخش خصوصی ممکن است.
1396/12/19 ادامه خبر...

مولاوردی چهارشنبه سوری باید عاملی برای اتحاد و همبستگی ملی باشد

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: چهارشنبه سوری باید عاملی برای اتحاد، انسجام و همبستگی اجتماعی و ملی باشد.
1396/12/19 ادامه خبر...

اسب عصاری جرگلان خراسان شمالی ثبت ملی شد

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راز و جرگلان خراسان شمالی گفت: 'اسب عصاری' بخش جرگلان این شهرستان بتازگی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسید.
1396/12/17 ادامه خبر...

سنت های شاد مردم عروس زاگرس

عروس زاگرس و طبیعت بی نظیرش خاستگاه مردمانی مهربان و دوست داشتنی است که در این سرزمین کوهستانی و سبز همواره صدای ساز و دهل ، جشن و پایکوبی و شادمانی شان خاطره ای ماندگار در تاریخ این منطقه است.
1396/12/17 ادامه خبر...

جاده کرج - چالوس مسیری برای عبور یا مقصدی برای گردشگران

عده زیادی از مردم در طول سال به ویژه روزهای نوروز جاده کرج - چالوس را برای عبور به سمت شمال کشور برمی گزینند، بدون اینکه توجه چندانی به زیبایی های طبیعی و اقلیم شورانگیز این جاده که بهشتی پنهان در کوه های البرز مرکزی است؛ داشته باشند.
1396/12/17 ادامه خبر...

فرش قرمز بازار آستارا زیر پای مسافران نوروزی

بازار ساحلی آستارا در آستانه سال نو، مملو از مسافران و خریداران داخلی و خارجی است و به علت رغبت مردم به خرید شب عید، روز به روز بر شمار بازدیدکنندگان و مشتریان آن افزوده می شود.
1396/12/17 ادامه خبر...

ثبت 52 اثر در فهرست میراث ناملموس و معرفی 4میراث‌ زنده بشری

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد که در تازه ترین نشست کمیته میراث ناملموس 52 اثر در فهرست میراث ناملموس ثبت و چهار نفر به عنوان میراث زنده بشری معرفی شدند.
1396/12/16 ادامه خبر...

کتاب 'ایران مروارید آسیا' به زبان یونانی به چاپ رسید

کتاب 'ایران مروارید آسیا' به قلم خانم ' ماریانا تئوخریدو یتروپولو' به زبان یونانی ترجمه و منتشر شد.
1396/12/16 ادامه خبر...

صنایع دستی هنری که سخاوتمندانه اشتغال ارزان می آفریند

سفال، منبت ،چرم، گلیم، گیوه بافی و مرواربافی مشتی از خروار هنرهای متنوع و بی نظیر هنرمندان چیره دست همدانی است که می تواند درقالب صنایع دستی و با اندک سرمایه اولیه، اشتغال ارزان برای جویندگان کار بیافریند.
1396/12/16 ادامه خبر...

تبلیغات موثر پیش نیاز افزایش ضریب اقامت گردشگران

تبلیغ برای معرفی جاذبه های گردشگری در آستانه سفرهای نوروزی در سطوح منطقه ای، ملی و گاه فراملی مورد توجه قرار می گیرد؛ اما سنجش اثربخشی تبلیغات در ضریب اقامت گردشگران کمتر ارزیابی می شود.
1396/12/15 ادامه خبر...

توییت رییس سازمان میراث‌فرهنگی برای درگذشت استاد رنگرزی سنتی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در توییتر خود درگذشت پیشکسوت رنگرزی سنتی را بار دیگر تسلیت گفت.
1396/12/15 ادامه خبر...

یک مسئول سازمان برنامه اقتصادمقاومتی بر کاهش وابستگی نفتی تاکیددارد

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: وجه مشترک سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در توسعه صنعت گردشگری در کشور کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکا به ظرفیت های بومی و داخلی است.
1396/12/15 ادامه خبر...

ظرفیت های گردشگری جزیره کیش به خوبی معرفی نشده است

حجت الاسلام محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان با بیان این که ظرفیت های گردشگری ایران به ویژه جزیره کیش به خوبی معرفی نشده است، پیشنهاد کرد : تبلیغات در این خصوص به ویژه در فضای مجازی در دستور کار متولیان امر قرار گیرد .
1396/12/14 ادامه خبر...

شیراز اهمیت ویژه ای در حوزه گردشگری سلامت دارد

انور بن محمد الرواس' نایب رئیس هیات مدیره هواپیمایی 'السلام' عمان گفت: شیراز اهمیت ویژه ای در حوزه گردشگری سلامت دارد و برقراری پرواز به این شهر به درخواست مشتریان انجام شده است.
1396/12/14 ادامه خبر...

رئیس کمیته حافظه جهانی نکوداشت جامع التواریخ ارج گذاری به تفکر بشری است

مشاور رئیس جمهوری و رئیس کمیته حافظه جهانی گفت: نکوداشت کتاب ناسخ التواریخ ارج گذاری به تفکر بشری است.
1396/12/14 ادامه خبر...

ضرورت استفاده از ظرفیت های گردشگری روستایی برای اشتغالزایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با تاکید بر افزایش خدمات رفاهی و امکانات گفت: در روستاهای کشورظرفیت های خوبی در گردشگری و داروهای گیاهی است که باید هرچه بیشتر ازاین ظرفیت ها برای اشتغالزایی بهره برد.
1396/12/13 ادامه خبر...

سفر 1.7 میلیون گردشگر خارجی به خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه در مجموع یک میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کرده اند.
1396/12/13 ادامه خبر...

امکاناتی که برای گردشگران در کاخ اردشیر فراهم نیست

یکی از ملزومات حفظ و جذب گردشگران داخلی و خارجی در اماکن تاریخی، فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات رفاهی مطلوب در محوطه و پیرامون بناهای تاریخی است که این موضوع در کاخ اردشیر ساسانی فیروزآباد فارس محقق نشده است.
1396/12/13 ادامه خبر...

حسین تاجیک معاون امور مجلس حقوقی و استان‌ها میراث‌ فرهنگی شد

در حکمی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسین تاجیک معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها منصوب شد.
1396/12/12 ادامه خبر...

احتمال حضور وزیران خارجه ایران و فرانسه در گشایش نمایشگاه لوور

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور، از احتمال حضور وزیران خارجه ایران و فرانسه در مراسم گشایش نمایشگاه آثار موزه لوور در موزه ملی خبر داد.
1396/12/12 ادامه خبر...

بنادر تاریخی و باستانی خلیج فارس به بهانه وجود سند مالکیت تخریب می شوند

رییس گروه باستان شناسی زیر آب پژوهشکده باستان شناسی گفت: بسیاری از تخریب ها در بنادر تاریخی و باستانی خلیج فارس به بهانه وجود سند مالکیت صورت گرفته است.
1396/12/12 ادامه خبر...

آغاز سفرهای نوروزی از 24 اسفند

ئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اعلام کرد: سفرهای نوروزی هموطنان از 24 اسفند ماه آغاز می شود و با تمام دستگاه های امدادی و خدماتی هماهنگی های لازم برای خدمت رسانی انجام شده است.
1396/12/11 ادامه خبر...

نمایش عکس های عباس کیارستمی از موزه لوور

مدیر موزه ملی ایران گفت: مجموعه عکس های زنده یاد عباس کیارستمی با عنوان به من نگاه کن برای اولین بار به نمایش در می آید.
1396/12/11 ادامه خبر...

تبدیل میراث فرهنگی به وزارتخانه درصورت ارتقای اعتبار مفید است

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که تبدیل این سازمان به وزارتخانه درصورت ارتقای جایگاه اعتباری و اختیارات آن برای این حوزه سودمند است.
1396/12/11 ادامه خبر...

دفن گورستان های تاریخی تبریز در زیر خاک فضای سبز

روز گذشته خبری مبنی بر طرح ساماندهی سه گورستان قدیمی تبریز در رسانه های خبری منتشر شد؛ خبری که یادآور خاطرات تلخ تخریب و تغییر کاربری گورستان های تاریخی این کهن شهر در 9 دهه اخیر است.
1396/12/09 ادامه خبر...

بازدید همسران سفیران خارجی از بناهای تاریخی قزوین

هیاتی از همسران سفیران و دیپلمات های خارجی در ایران روز یکشنبه از چند بنای تاریخی قزوین بازدید کردند.
1396/12/09 ادامه خبر...

بازدید وزیر گردشگری عمان از سرای سعدالسلطنه قزوین

وزیر گردشگری و میراث فرهنگی عمان به همراه هیاتی از این کشور، روز یکشنبه از مجموعه تاریخی سرای سعد السلطنه قزوین بازدید کرد.
1396/12/09 ادامه خبر...

برنامه های نوروزی گردشگری بر نوروزگاه ها متمرکز است

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: همه برنامه های نوروز 97 بر نوروزگاه ها متمرکز خواهد بود و مدیران استانی برنامه های شاد و جذابی را برای مردم تدارک دیده اند.
1396/12/07 ادامه خبر...

صنایع دستی کشور با ابلاغیه رییس جمهوری متحول می شود

مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور گفت: ابلاغیه رییس جمهوری، تحولی بنیادین در صنایع دستی ایران به وجود می آورد که در چند دهه گذشته بی سابقه است، دستاوردی که بی کمک مجلس شورای اسلامی حاصل نمی شد.
1396/12/07 ادامه خبر...

ایران و عمان برای گسترش گردشگری دریایی توافق کردند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران و عمان برای گسترش همکاری های گردشگری دریایی ، طبیعت گردی و درمانی توافق کردند.
1396/12/07 ادامه خبر...

صادرات بیش از 20 میلیون دلار صنایع دستی خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 20 میلیون و 900 هزار دلار از تولیدات صنایع دستی این استان به کشورهای مختلف صادر شده است.
1396/12/06 ادامه خبر...

ایران جزو پنج کشور اول گردشگری در جهان است

ئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران هم اکنون جزو پنج کشور اول گردشگری در جهان است.
1396/12/06 ادامه خبر...

استاندار اصفهان خواستار برقراری پرواز مادرید- اصفهان شد

استاندار اصفهان در دیدار وزیر امور خارجه اسپانیا، برقراری پروازهای مادرید به اصفهان و برعکس را خواستار شد.
1396/12/05 ادامه خبر...

کرمانشاه استانی امن برای گردشگران خارجی است

رئیس کارگروه گردشگری استان کرمانشاه، امنیت را زیربنای اصلی توسعه و یکی از مولفه های مهم در توسعه و رونق گردشگری دانست و گفت: امنیت در استان چهار فصل و پر از جاذبه کرمانشاه برقرار است و آماده استقبال از گردشگران داخلی و خارجی هستیم.
1396/12/05 ادامه خبر...

ایجاد وزارت گردشگری سال 97 در مجلس پیگیری می شود

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی، ایجاد وزارت گردشگری را یکی از برنامه های در دست اقدام قوه مقننه اعلام کرد و گفت: یک فوریت این طرح به تصویب رسیده و در سال 97 نخستین دستور کار مجلس پیگیری تشکیل این وزارتخانه است.
1396/12/05 ادامه خبر...

سرپنجه تدبیر مشکل 84 ساله استرداد الواح هخامنشی ایران را حل کرد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی رأی مثبت دیوان عالی آمریکا مبنی بر مصادره نشدن الواح هخامنشی ایران گفت: این اقدام، یک پیروزی بزرگ و نتیجه تلاش های دیپلماتیک و حقوقی جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید است که بعد از سال ها تلاش با سرپنجه تدبیر مشکل 84 ساله استرداد الواح هخامنشی ایران را حل کرد.
1396/12/04 ادامه خبر...

حکم دادگاه عالی آمریکا به نفع ایران صادر شد

دادگاه عالی آمریکا روز چهارشنبه با صدور حکمی، با توقیف آثار باستانی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان ادعای تروریسم، مخالفت کرد
1396/12/04 ادامه خبر...

وزیر گردشگری عمان به ایران می آید

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سفر وزیر گردشگری عمان در صدر یک هیأت تخصصی به ایران خبر داد.
1396/12/04 ادامه خبر...

صنایع دستی به طور بنیادین متحول می شود

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طرح حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، تحولی بنیادین در قوانین این حوزه ایجاد می کند.
1396/12/03 ادامه خبر...

مونسان پیش بینی می کنیم ایام نوروز سفرها افزایش یابد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی پیش بینی کرد سفرها در نوروز نسبت به سال گذشته افزایش یابد و گفت: به دنبال ایجاد فضای شادی و نشاط برای مسافران هستیم.
1396/12/03 ادامه خبر...

سه شهر ترکیه در لیست گرانترین مکان های توریستی جهان جای گرفت

روزنامه کارار چاپ ترکیه در خبری اعلام کرد که سازمان تحقیقات و آمار آلمان اسامی یکصد شهر گران برای توریست ها را منتشر کرد که در میان آنها سه شهر استانبول، آنتالیا و مارماریس ترکیه نیز دیده می شود.
1396/12/03 ادامه خبر...

مدیرعامل ایرنا جان باختن مسافران پرواز تهران- یاسوج را تسلیت گفت

سیدضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در پیامی، جان باختن مسافران پرواز هواپیمایی آسمان که از تهران عازم یاسوج بود، را تسلیت گفت.
1396/12/02 ادامه خبر...

پرورش گل نرگس سمنان حیات دوباره یک فرهنگ بومی

سپیدی اش به سپیدی برف می زند و زردی شطنیت گونه ای در کاکلش دارد، عطرش سرمست کننده و هوش رباست، گل نرگس سمنان آرام آرام از دل زمستان می گذرد تا میهمان سفره های نوروزی خانواده ها شود.
1396/12/02 ادامه خبر...

هنر ایرانیان در طول تاریخ جنگیدن برای صلح است

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هنر ما در طول تاریخ این بود که برای صلح بجنگیم در صورتی که برخی کشورها همواره برای سطله جنگیده اند.
1396/12/02 ادامه خبر...

زیرساخت های صنعت گردشگری کشور در مرحله بسیار ابتدایی است

رئیس کمیسیون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است، زیرساخت های صنعت گردشگری کشور همچنان در مرحله بسیار ابتدایی است و باید با تقویت ابعاد سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری آن را توسعه داد.
1396/12/01 ادامه خبر...

متوسط سن ایرانگردان خارجی 65 تا 70 سال است

رییس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: متوسط سن ایرانگردان خارجی 65 تا 70 سال است و اغلب این گردشگران که از حرفه ای ترین گردشگران دنیا هستند، براساس تبلیغات کلامی به ایران می آیند.
1396/12/01 ادامه خبر...

تعریف بسته‌های ارزان برای گردشگران خارجی در نوروز 97

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت که بسته های گردشگری ارزان قیمت برای گردشگران خارجی تعریف شده است که برای نخستین بار در نوروز 97 با هدف افزایش جذب گردشگر به کشور اجرایی می شود.
1396/12/01 ادامه خبر...

افتتاح یک مجموعه پذیرایی در محمودآباد با حضور معاون رئیس جمهوری

مجموعه رستورانی و تالارهای پذیرایی حاج محسن درمحمودآباد شنبه شب با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.
1396/11/30 ادامه خبر...

افتتاح مجموعه ویلا هتل در تنکابن با حضور معاون رئیس جمهوری

نخستین مجموعه ویلا هتل کشور روز شنبه با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روستای نعمت آباد شهرستان تنکابن افتتاح شد.
1396/11/30 ادامه خبر...

مالیات بر گردشگری آری یا نه

کسب و کار گردشگری همچون دیگر صنایع دستخوش مالیات، هزینه ها و عوارض ویژه ای است که این امکان را برای دولت ها ایجاد می کنند تا بودجه مورد نیاز را برای حمایت از سرمایه گذاری های عمومی در راستای توسعه این صنعت تامین کنند.
1396/11/30 ادامه خبر...

رالی گردشگری خودروهای تاریخی پایان یافت

رالی گردشگری خانوادگی خودروهای تاریخی، 26 و 27 بهمن ماه 1396 از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در مسیر تهران ابیانه تهران برگزار شد.
1396/11/29 ادامه خبر...

پرداخت یکهزار میلیارد تومان تسهیلات گردشگری در سال آینده

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که سال آینده مبلغ یکهزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های گردشگری وام پرداخت می شود.
1396/11/29 ادامه خبر...

افتتاح کافه در باغ نگارستان تهران غیر قانونی است

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه افتتاح کافه سنتی باغ نگارستان غیر قانونی است گفت: این اقدام مطلقا مورد تایید میراث فرهنگی استان تهران نیست.
1396/11/29 ادامه خبر...

مشکلات زیرساختی و ضعف اطلاع رسانی بخش گردشگری سبزوار

سابقه تاریخی و فرهنگی سبزوار گواهی بر ظرفیت بالای گردشگری این شهرستان است اما سبزوار همچنان سهمی از منافع گردشگری برای اقتصاد خود متصور نیست.
1396/11/28 ادامه خبر...

آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار می‌شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری آزمون جامع پایان دوره های کوتاه مدت گردشگری خبر داد.
1396/11/28 ادامه خبر...

650 موزه فعال در کشور وجود دارد

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حال حاضر 650 موزه فعال خصوصی و دولتی در کشور دایر است.
1396/11/28 ادامه خبر...

موزه لوور در تهران نشان استاندارد موزه داری ایران است

رئیس موزه ملی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آثار موزه لوور پاریس در تهران گفت: نمایشگاه موزه لوور در تهران نشان از امنیت و استاندارد بین المللی موزه داری در ایران است.
1396/11/28 ادامه خبر...

برگزاری مراسم شب شعر 'محمد نعیم فراشری' در آلبانی

مراسم شب شعر 'محمد نعیم فراشری' شاعر نامدار و بلند آوازه فارسی سرای آلبانی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تیرانا، شامگاه سه شنبه (شب گذشته) با حضور سفیر، رایزن فرهنگی کشورمان و همچنین مقامات آلبانی در پایتخت این کشور اروپای شرقی، برگزار گردید.
1396/11/27 ادامه خبر...

حجتی درحال کنترل بیماری مشترک پرندگان با انسان هستیم

وزیر جهاد کشاورزی با تایید انتقال بیماری مشترک پرندگان با انسان توسط پرندگان مهاجر گفت: درحال کنترل این بیماری هستیم.
1396/11/27 ادامه خبر...

نماینده مسیحیان درمجلس دنیا درپی فراری دادن گردشگر از ایران است

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس گفت: دنیا به دنبال فراری دادن گردشگر از ایران است و ما باید با ایجاد امکانات مناسب آسایش خیال را برای گردشگران خارجی ایجاد کنیم.
1396/11/27 ادامه خبر...

اتریش برای گردشگری کوهستان ایران فاینانس می دهد

رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران گفت: ظرفیت و جاذبه های گردشگری ایران جایگاه خاصی در جهان دارد ، از این رو برای ارائه خدمات در زمینه گردشگری کوهستان در قالب خط اعتباری ( فاینانس ) بین دو کشور آماده ایم.
1396/11/27 ادامه خبر...

سازمان میراث‌فرهنگی و پست‌بانک ایران تفاهمنامه امضا کردند

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پست بانک ایران به منظور موضوع اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تفاهمنامه همکاری امضا کردند. به امضا رسید.
1396/11/27 ادامه خبر...

ضرورت فعالیت نوروزی بازار در تبریز 2018

فعالیت نوروزی بازار سنتی و ثبت جهانی شده تبریز به دلیل اولویت دادن گردشگران داخلی و خارجی به بازدید از آن، ضرورت انکار ناپذیری است که اهمیت آن در رویداد تبریز 2018 دوچندان می نماید.
1396/11/27 ادامه خبر...

اولین همایش تعیین اصالت اشیای تاریخی-فرهنگی و هنری فردا برگزار می شود

نخستین همایش و کارگاه تخصصی تعیین اصالت اشیای تاریخی- فرهنگی و هنری با حضور کارشناسان داخلی و خارجی از ایران، اتریش و آلمان توسط پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از 24 تا 26 بهمن ماه امسال برگزار می شود.
1396/11/25 ادامه خبر...

معاون سازمان میراث‌ فرهنگی صیانت از آثار تاریخی یک مسئولیت مدنی است

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از کاروانسرای تاریخی تی تی در سیاهکل گفت: صیانت از آثار تاریخی یک مسئولیت مدنی است.
1396/11/25 ادامه خبر...

نقض رای ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با پیگیری به موقع و ارائه مستندات لازم در دیوان عدالت اداری توسط این اداره کل، رای بدوی ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده نقض و شکایت شاکیان رد شد.
1396/11/25 ادامه خبر...

اجرای پاکسازی بقایای معماری صفه سرمسجد شهر مسجد سلیمان

برنامه پاکسازی و جمع آوری بقایای فروریخته معبد بزرگ و معبد شمال شرقی مسجد سلیمان که پیشتر توسط گیرشمن مورد کاوش های باستان شناسی قرار گرفته بود، اجرا شد.
1396/11/24 ادامه خبر...

ضرورت فعالیت نوروزی بازار در تبریز 2018

فعالیت نوروزی بازار سنتی و ثبت جهانی شده تبریز به دلیل اولویت دادن گردشگران داخلی و خارجی به بازدید از آن، ضرورت انکار ناپذیری است که اهمیت آن در رویداد تبریز 2018 دوچندان می نماید.
1396/11/24 ادامه خبر...

تهدیدات خارجی موجب وحدت بیشتر ملت ایران می شود

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که تهدیدات خارجی همواره باعث تقویت وحدت و انسجام ملی و حضور گسترده و پرشور مردم در صحنه می شود.
1396/11/24 ادامه خبر...

قطار گردشگری مثلث طلایی وارد اصفهان شد

خستین قطار گردشگری با عنوان مثلث طلایی (مسیر تهران و شیراز و اصفهان و یزد) روز شنبه همزمان با نهمین روز دهه فجر و سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی وارد ایستگاه راه آهن اصفهان شد
1396/11/24 ادامه خبر...

2.5 میلیون ایرانی سال گذشته میلادی به ترکیه سفر کردند

اتحادیه هتلداران ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در سال 2017 بیش از 2.5 میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند.
1396/11/24 ادامه خبر...

دوستی و رابطه تهران - عشق آباد نباید دستخوش غفلت شود

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فرهنگ را حلقه اتصال دو ملت ایران و ترکمنستان عنوان کرد و گفت: دوستی و برادری تهران و عشق آباد هرگز نباید دستخوش غفلت و نامهربانی شود.
1396/11/23 ادامه خبر...

معاون رییس جمهوری 22 بهمن نماد وحدت و اتحاد ملی است

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 22 بهمن را نماد وحدت و اتحاد ملی دانست و گفت: ملت بزرگ ایران با حضور خود در این راهپیمایی حماسه دیگری را در تاریخ افتخارات این مرز و بوم خلق خواهند کرد.
1396/11/23 ادامه خبر...

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق هنر فرش ایران را ستود

فریاد راوندوزی وزیر فرهنگ و گردشگری عراق در بازدید از نمایشگاه تابلوفرش های نفیس ایران در بغداد از هنر فرش ایران ستایش کرد.
1396/11/23 ادامه خبر...

اصالت بومی محلی برای جذب گردشگر تقویت شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگران جذب مختصات فرهنگی کشور می شوند بنابراین باید هویت و اصالت بومی محلی در این راستا تقویت شود.
1396/11/20 ادامه خبر...

اصالت بومی محلی برای جذب گردشگر تقویت شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگران جذب مختصات فرهنگی کشور می شوند بنابراین باید هویت و اصالت بومی محلی در این راستا تقویت شود.
1396/11/20 ادامه خبر...

2 طرح گردشگری با حضور معاون رئیس جمهوری در میبد راه اندازی شد

2 پروژه گردشگری روز پنجشنبه در آیینی با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی در میبد یزد به بهره برداری رسید.
1396/11/20 ادامه خبر...

هفتمین جشنواره مد ولباس فجر در 22 استان برگزار می شود

علی اصغر زیلایی دبیر بخش استان های هفتمین جشنواره مد ولباس فجر، سطح کیفی آثار این رویداد را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: هفتمین جشنواره مد ولباس فجر در 22 استان کشور برگزار می شود.
1396/11/20 ادامه خبر...

اعطای نشان ملی مرغوبیت به11اثرصنایع دستی کردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: 11 اثر شاخص هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان در چهارمین داوری برنامه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی امسال نشان ملی مرغوبیت کالا گرفتند تا تعداد نشان های کردستان در این بخش به 128 اثر برسد.
1396/11/20 ادامه خبر...

تکاپو برای استقبال از مسافران نوروزی در آذربایجان شرقی

شمیم بهار و نزدیکی عید نوروز سال 97 و تعطیلات نوروزی، مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی را برای استقبال از مسافران نوروزی و ارایه خدمات بهتر به آنان به تکاپو انداخت.
1396/11/20 ادامه خبر...

امامزاده ای در همسایگی تخت جمشید از قدمت تا بازسازی

وجود امامزاده ای در همسایگی تخت جمشید به سوژه برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده که نسبت به قدمت و شجره این امامزاده و نقض حریم تخت جمشید شایعه ها و تردیدهایی مطرح شده است.
1396/11/18 ادامه خبر...

رئیس پلیس پیشگیری ناجا حفظ و حراست از میراث فرهنگی نیازمند جلب مشارکت‌های مردمی است

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره بر لزوم جلب مشارکت های مردمی در حفظ و حراست ازمیراث فرهنگی به عنوان عامل انسجام اجتماعی و همبستگی ملی، بر ضرورت تلاش همگانی برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در کشور و بنیان گذاشتن اقتصاد گردشگری پویا و امن تاکید کرد.
1396/11/18 ادامه خبر...

نگاهی به آرمیتاژ 166 سال پس ازبازگشایی درهای خود به روی مردم

موزه آرمیتاژ در سن پترزبورگ روسیه، با 3 میلیون اثر هنری یکی از بزرگ ترین موزه های جهان و از قدیمی ترین گالری های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری است که بخش قابل توجهی از آن به آثار هنری نفیس و تاریخی ایران اختصاص دارد.
1396/11/18 ادامه خبر...

برقراری پرواز مستقیم اسلام آباد -مشهد گام موثر رونق گردشگری ایران و پاکستان

با برقراری پرواز مستقیم در مسیر اسلام آباد به مشهد از سوی شرکت هواپیمایی ایرانی 'آتا'، گام بلند دیگری در مسیر توسعه روابط دو کشور ایران و پاکستان به ویژه در صنعت گردشگری مذهبی برداشته می شود.
1396/11/18 ادامه خبر...

ثبت جهانی دماوند به عنوان میراث طبیعی به دلیل آسیبهای فراوان منتفی شد

دبیرکل کمیسیون ملی سازمان یونسکو گفت: ثبت کوه دماوند به عنوان نخستین میراث طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو به دلیل آسیبهای فراوان وارد شده به محیط زیست این اثر منتفی شده است.
1396/11/18 ادامه خبر...

در سفر تو شیراز

مبله شیراز، شیراز مبله، منزل مبله شیراز، منزل مبله در شیراز، اجاره منزل مبله در شیراز، آپارتمان مبله شیراز، آپارتمان مبله در شیراز، اجاره آپارتمان مبله در شیراز، سوئیت مبله شیراز، سوئیت مبله در شیراز، اجاره سوئیت مبله در شیراز، سوییت مبله شیراز، سوییت مبله در شیراز، اجاره سوییت مبله در شیراز، هتل آپارتمان شیراز، هتل آپارتمان در شیراز، اجاره هتل آپارتمان در شیراز، خانه مبله شیراز، خانه مبله در شیراز، اجاره خانه مبله در شیراز

مبله شیراز|شیراز مبله|منزل مبله|آپارتمان مبله|هتل آپارتمان مبله|سوئیت مبله|سوییت مبله|خانه مبله|باغ مبله|ویلا مبله|ویلا باغ مبله|دربست شیراز|شیراز دربست|منزل دربست|آپارتمان دربست|هتل آپارتمان دربست|سوئیت دربست|سوییت دربست|خانه دربست|باغ دربست|ویلا دربست|ویلا باغ دربست|منزل مبله شیراز|منزل مبله در شیراز|اجاره منزل مبله در شیراز|خانه مبله شیراز|خانه مبله در شیراز|اجاره خانه مبله در شیراز|آپارتمان مبله شیراز|آپارتمان مبله در شیراز|اجاره آپارتمان مبله در شیراز|هتل آپارتمان مبله شیراز|هتل آپارتمان مبله در شیراز|اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز|سوئیت مبله شیراز|سوئیت مبله در شیراز|اجاره سوئیت مبله در شیراز|سوییت مبله شیراز|سوییت مبله در شیراز|اجاره سوییت مبله در شیراز|ویلا مبله شیراز|ویلا مبله در شیراز|اجاره ویلا مبله در شیراز|باغ مبله شیراز|باغ مبله در شیراز|اجاره باغ مبله در شیراز|ویلا باغ مبله شیراز|ویلا باغ مبله در شیراز|اجاره ویلا باغ مبله در شیراز|منزل مبله شیراز|منزل مبله در شیراز|کرایه منزل مبله در شیراز|خانه مبله شیراز|خانه مبله در شیراز|کرایه خانه مبله در شیراز|آپارتمان مبله شیراز|آپارتمان مبله در شیراز|کرایه آپارتمان مبله در شیراز|هتل آپارتمان مبله شیراز|هتل آپارتمان مبله در شیراز|کرایه هتل آپارتمان مبله در شیراز|سوئیت مبله شیراز|سوئیت مبله در شیراز|کرایه سوئیت مبله در شیراز|سوییت مبله شیراز|سوییت مبله در شیراز|کرایه سوییت مبله در شیراز|ویلا مبله شیراز|ویلا مبله در شیراز|کرایه ویلا مبله در شیراز|باغ مبله شیراز|باغ مبله در شیراز|کرایه باغ مبله در شیراز|ویلا باغ مبله شیراز|ویلا باغ مبله در شیراز|کرایه ویلا باغ مبله در شیراز|منزل مبله شیراز|منزل مبله در شیراز|رزرو منزل مبله در شیراز|خانه مبله شیراز|خانه مبله در شیراز|رزرو خانه مبله در شیراز|آپارتمان مبله شیراز|آپارتمان مبله در شیراز|رزرو آپارتمان مبله در شیراز|هتل آپارتمان مبله شیراز|هتل آپارتمان مبله در شیراز|رزرو هتل آپارتمان مبله در شیراز|سوئیت مبله شیراز|سوئیت مبله در شیراز|رزرو سوئیت مبله در شیراز|سوییت مبله شیراز|سوییت مبله در شیراز|رزرو سوییت مبله در شیراز|ویلا مبله شیراز|ویلا مبله در شیراز|رزرو ویلا مبله در شیراز|باغ مبله شیراز|باغ مبله در شیراز|رزرو باغ مبله در شیراز|ویلا باغ مبله شیراز|ویلا باغ مبله در شیراز|رزرو ویلا باغ مبله در شیراز|منزل دربست شیراز|منزل دربست در شیراز|اجاره منزل دربست در شیراز|خانه دربست شیراز|خانه دربست در شیراز|اجاره خانه دربست در شیراز|آپارتمان دربست شیراز|آپارتمان دربست در شیراز|اجاره آپارتمان دربست در شیراز|هتل آپارتمان دربست شیراز|هتل آپارتمان دربست در شیراز|اجاره هتل آپارتمان دربست در شیراز|سوئیت دربست شیراز|سوئیت دربست در شیراز|اجاره سوئیت دربست در شیراز|سوییت دربست شیراز|سوییت دربست در شیراز|اجاره سوییت دربست در شیراز|ویلا دربست شیراز|ویلا دربست در شیراز|اجاره ویلا دربست در شیراز|باغ دربست شیراز|باغ دربست در شیراز|اجاره باغ دربست در شیراز|ویلا باغ دربست شیراز|ویلا باغ دربست در شیراز|اجاره ویلا باغ دربست در شیراز|منزل دربست شیراز|منزل دربست در شیراز|کرایه منزل دربست در شیراز|خانه دربست شیراز|خانه دربست در شیراز|کرایه خانه دربست در شیراز|آپارتمان دربست شیراز|آپارتمان دربست در شیراز|کرایه آپارتمان دربست در شیراز|هتل آپارتمان دربست شیراز|هتل آپارتمان دربست در شیراز|کرایه هتل آپارتمان دربست در شیراز|سوئیت دربست شیراز|سوئیت دربست در شیراز|کرایه سوئیت دربست در شیراز|سوییت دربست شیراز|سوییت دربست در شیراز|کرایه سوییت دربست در شیراز|ویلا دربست شیراز|ویلا دربست در شیراز|کرایه ویلا دربست در شیراز|باغ دربست شیراز|باغ دربست در شیراز|کرایه باغ دربست در شیراز|ویلا باغ دربست شیراز|ویلا باغ دربست در شیراز|کرایه ویلا باغ دربست در شیراز|منزل دربست شیراز|منزل دربست در شیراز|رزرو منزل دربست در شیراز|خانه دربست شیراز|خانه دربست در شیراز|رزرو خانه دربست در شیراز|آپارتمان دربست شیراز|آپارتمان دربست در شیراز|رزرو آپارتمان دربست در شیراز|هتل آپارتمان دربست شیراز|هتل آپارتمان دربست در شیراز|رزرو هتل آپارتمان دربست در شیراز|سوئیت دربست شیراز|سوئیت دربست در شیراز|رزرو سوئیت دربست در شیراز|سوییت دربست شیراز|سوییت دربست در شیراز|رزرو سوییت دربست در شیراز|ویلا دربست شیراز|ویلا دربست در شیراز|رزرو ویلا دربست در شیراز|باغ دربست شیراز|باغ دربست در شیراز|رزرو باغ دربست در شیراز|ویلا باغ دربست شیراز|ویلا باغ دربست در شیراز|رزرو ویلا باغ دربست در شیراز|اماکن دیدنی شیراز|اماکن گردشگری شیراز|اماکن متبرکه شیراز|اماکن تاریخی شیراز|اماکن تفریحی شیراز|اماکن طبیعی شیراز|اماکن باستانی شیراز|اماکن قدیمی شیراز|اماکن مذهبی شیراز|اماکن فرهنگی شیراز|جاهای دیدنی شیراز|جاهای گردشگری شیراز|جاهای متبرکه شیراز|جاهای تاریخی شیراز|جاهای تفریحی شیراز|جاهای طبیعی شیراز|جاهای باستانی شیراز|جاهای قدیمی شیراز|جاهای مذهبی شیراز|جاهای فرهنگی شیراز|مناطق دیدنی شیراز|مناطق گردشگری شیراز|مناطق متبرکه شیراز|مناطق تاریخی شیراز|مناطق تفریحی شیراز|مناطق طبیعی شیراز|مناطق باستانی شیراز|مناطق قدیمی شیراز|مناطق مذهبی شیراز|مناطق فرهنگی شیراز|سفر به شیراز|سفر تو شیراز|سفر شیراز|شیراز شناسی|ایران شناسی|شیراز گردی

پیگیری / جستجو