با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

ارگ کریم خان

ارگ کریم‌خان یا زندان کریم‌خان،در سال ۱۱۰۸ هجری قمری ...

ارگ کریم‌خان یا زندان کریم‌خان،(منزل مبله در شیراز) در سال ۱۱۰۸ هجری قمری و به دستور کریم‌خان زند، موسس سلسله‌ی زندیه در شیراز بنا شد.(سوییت مبله در شیراز) این بنا که از ارزنده ترین آثار معماری دوران زندیان به محسوب می شود،(آپارتمان مبله در شیراز)درهرسال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ،(منزل مبله در شیراز)

ارگ کریم خان در مرکز شهر شیراز واقع است. .(سوییت مبله در شیراز)بعد از اینکه کریم خان زند شیراز را به عنوان پایتخت و این مکان را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد،(آپارتمان مبله در شیراز) به ارگ کریم خان شهرت یافت. ،(منزل مبله در شیراز) ارگ در خارج دارای ۴ دیوار بسیار بلند ۱۲ متری می باشد. ،(آپارتمان مبله در شیراز)که با ۴ برج آجری دایره‌ای شکل به ارتفاع ۱۴ متر و با زاویه‌ی ۹۰ درجه به هم اتصال یافته اند.(سوییت مبله در شیراز)

 ارگ در زمان حکومت پهلوی به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. .(سوییت مبله در شیراز)که آسیبهایی به آن وارد شد. ،(آپارتمان مبله در شیراز)در سال ۱۳۵۰ این ارگ به اداره فرهنگ و هنر وقت واگذار شد. ،(منزل مبله در شیراز)

امروزه این بنای بزرگ زیر نظر سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اداره می شود. .(سوییت مبله در شیراز) و مورد بازدید عموم قرار دارد،(آپارتمان مبله در شیراز).این بنا در سال ۱۳۵۱با شماره ۹۱۸  ثبت ملی شده است. ،(منزل مبله در شیراز)


ارگ کریم خان

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو