با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

دروازه قرآن شیراز

دروازه قرآن(خانه مبله) شیراز یکی از 6 دروازه باقیمانده(سوئیت مبله در شیراز) این شهر و یکی از آثار دیدنی شیراز محسوب می شود(سوئیت مبله).

 

 

 

 

دروازه قرآن(خانه مبله)  از دوره آل‌بویه در همین مکان ف(سوئیت مبله در شیراز) علی بارها ویران و تجدید بنا شده است(سوئیت مبله).

این بنا در(خانه مبله)  سال 1315 ه.ق به دستور والی وقت (سوئیت مبله در شیراز) ویران شده است که یکی از این نمونه‌ها می باشد(سوئیت مبله).

دروازه قرآن(خانه مبله)  فعلی را فرد نیکوکاری به نام حسین ایگار (سوئیت مبله در شیراز) ساخته و  هدیه به مردم شیراز کرده (سوئیت مبله)است.

 دو قرآن کتابت(خانه مبله)  شده در بالای طاق بزرگ این دروازه که (سوئیت مبله در شیراز) در اطاقی تعبیه شده است(سوئیت مبله) به دست سلطان ابراهیم نوه شاهرخ تیموری(خانه مبله)  در آن نگهداری می‌شده است(سوئیت مبله در شیراز).

مردم شیراز قدیم(خانه مبله) ، اول هر ماه قمری با عبور از زیر قرآن (سوئیت مبله در شیراز) که آن را منتسب به حضرت (سوئیت مبله)علی علیه‌السلام می‌دانستند در برابر (خانه مبله) خطرها و بلاها خود بیمه می‌کردند(سوئیت مبله).

آنان بر این (خانه مبله) عقیده بودند که که کلام‌الله (سوئیت مبله در شیراز) مجید تا پایان ماه از هر بلایی  آنها را حفظ می‌کند(سوئیت مبله).

این دو قرآن(خانه مبله)  که در اصطلاح آن را قرآن هفده‌ منی (سوئیت مبله در شیراز) می‌نامیدند در موزه پارس شیراز(سوئیت مبله) در معرض دید علاقه مندان قرار دارد(خانه مبله) و یکی از شاهکارهای نگارش کتاب آسمانی (سوئیت مبله در شیراز) مسلمانان جهان محسوب می شود(سوئیت مبله).

دروازه قرآن(خانه مبله)  شیراز در کنار تفرجگاه گهواره دید و (سوئیت مبله در شیراز) مقبره خواجوی کرمانی از(سوئیت مبله) شاعران  صاحب نام کشورمان قرار دارد و بسیاری(سوئیت مبله)از گردشگران با عکس گرفتن در کنار (سوئیت مبله در شیراز) این اثر تاریخی (سوئیت مبله)خاطرات شیرینی را همراه با خود می‌برند(سوئیت مبله).

 

 


دروازه قرآن شیراز

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو