با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

آرامگاه حافظ

آرامگاه حافظ(شیراز مبله) شاعر بزرگ ایرانی که به حافظیه نیز مشهور می باشد...

آرامگاه حافظ(شیراز مبله) شاعر بزرگ ایرانی که به حافظیه نیز مشهور می باشد(هتل آپارتمان در شیراز) پر بازدید ترین مکان شیراز می باشد که همه(اجاره منزل مبله در شیراز) ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاریی از آن بازدید می کنند(شیراز مبله).

خواجه شمس الدین(شیراز مبله)  محمد شیرازی متخلص به حافظ (هتل آپارتمان در شیراز) و ملقب به لسان الغیب و (اجاره منزل مبله در شیراز)ترجمان الاسرار (وفات ۷۹۲ هجری قمری) شاعر(شیراز مبله)  و غزل سرای بزرگ ایران در شیراز(هتل آپارتمان در شیراز)  ولادت یافته است، اما از تاریخ تولد وی اطلاع دقیقی (اجاره منزل مبله در شیراز)در دست نمی باشد و میان (شیراز مبله) سال های ۷۲۰ و ۷۲۹ هجری قمری تخمین زده می شود(هتل آپارتمان در شیراز).

آرامگاه حافظ (شیراز مبله) در شمال شهر شیراز، پایین تر از دروازه قرآن در(هتل آپارتمان در شیراز)  یکی از قبرستان های (اجاره منزل مبله در شیراز)مشهور شیراز به نام «خاک مصلی» واقع شده است. (شیراز مبله)  مساحت حافظیه ۲ هکتار می باشد(هتل آپارتمان در شیراز)  و از ۲ صحن شمالی و جنوبی تشکیل شده(اجاره منزل مبله در شیراز) که این صحن‌ ها توسط تالاری از یکدیگر(شیراز مبله)  جدا شده‌ اند. این مجموعه (هتل آپارتمان در شیراز) ۴ درب ورودی – خروجی دارد که درب اصلی در سمت جنوب آن، دو درب در سمت(شیراز مبله)  غرب آن و یک درب در سمت شمال‌ شرق آن واقع شده‌ است(هتل آپارتمان در شیراز).

تالار حافظیه(شیراز مبله)  که از آثار دوره زندیان می باشد، ۵۶ متر طول و ۸ متر (هتل آپارتمان در شیراز) عرض داشته و از ۲۰ ستون سنگی(اجاره منزل مبله در شیراز)، هر کدام به ارتفاع ۵ متر تشکیل(شیراز مبله)  شده‌ است. این تالار قبل‌ تر شامل ۴ ستون (هتل آپارتمان در شیراز) و ۴ اتاق بوده (اجاره منزل مبله در شیراز)که بعدها اتاق‌ ها از محدوده آن حذف شده است. در(شیراز مبله)  سمت شرق و غرب تالار ۲ اتاق (یکی متعلق به سازمان میراث فرهنگی(هتل آپارتمان در شیراز)  و دیگری مربوط به دفتر آرامگاه) وجود دارد(شیراز مبله). روش معماری این تالار مربوط(هتل آپارتمان در شیراز)  به دوره‌های هخامنشیان و زندیان می باشد(اجاره منزل مبله در شیراز).

این مکان (شیراز مبله) جدا از آرامگاه حافظ مکانی بسیار زیبا و دیدنی با(هتل آپارتمان در شیراز)  درختان بلند و باغات و گل های رنگارنگ (اجاره منزل مبله در شیراز)مکانی برای رفع خستگی و (شیراز مبله) گردشگاهی دیدنی می باشد.

اکنون مجموعه (شیراز مبله) حافظیه به چهار محوطه تقسیم(هتل آپارتمان در شیراز)  شده‌ است که عبارتند از:

۱- محوطه شمالی: در(شیراز مبله)  این محوطه آرامگاه حافظ و درخت‌ های(هتل آپارتمان در شیراز)  نارنج و دو حوض مستطیل بزرگ شرقی(اجاره منزل مبله در شیراز) و غربی  در این قسمت وجود دارد (شیراز مبله) که این حوض‌ ها منبع آب حوض‌ (هتل آپارتمان در شیراز) های بزرگ باغ ورودی می باشد. حافظ شناسی (مساحت ۳۳۰ مترمربع)، کتابخانه (مساحت ۴۴۰ مترمربع) و فروشگاه محصولات فرهنگی نیز در این ناحیه قرار دارد(هتل آپارتمان در شیراز).

2- سنگ مزار: سنگ مزار(شیراز مبله)  حافظ به ارتفاع یک متر از سطح زمین قرار(هتل آپارتمان در شیراز)  دارد و  توسط پنج ردیف پلکان (اجاره منزل مبله در شیراز)مدور احاطه شده‌ است. بر فراز بارگاهش(شیراز مبله)  گنبدی مسی به شکل کلاه (هتل آپارتمان در شیراز) دراویش (ترک ترک) بر روی هشت ستون به ارتفاع ده متر، ساخته شده‌ است و از (شیراز مبله) درون با کاشی‌ های هفت رنگ معرق کاشی کاری شده‌ است(هتل آپارتمان در شیراز).

۳- دیوارهای اطراف (شیراز مبله) حیاط شمالی: بر دیوارهای این بخش از حافظیه(هتل آپارتمان در شیراز)  غزل‌ هایی از دیوان حافظ روی کاشی (اجاره منزل مبله در شیراز)و سنگ مرمر نوشته شده‌(شیراز مبله)  است که غزل‌هایی با خط امیر(هتل آپارتمان در شیراز)  الکتاب حاج میرزا عبد الحمید ملک(اجاره منزل مبله در شیراز) الکلامی کردستانی نوشته شده‌ است(هتل آپارتمان در شیراز).

۴- کتابخانه حافظیه: در ناحیه(شیراز مبله)  شمالی مقبره کتابخانه‌ ای با مساحت ۴۴۰ مترمربع (هتل آپارتمان در شیراز) حاوی ده هزار جلد کتاب(اجاره منزل مبله در شیراز) وجود دارد که به عنوان (شیراز مبله) مرکز حافظ شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد(هتل آپارتمان در شیراز).


آرامگاه حافظ

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو