با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

نارنجستان قوام

باغ نارنجستان که(شیراز مبله) در بین مردم به باغ قوام نیز(هتل آپارتمان در شیراز) مشهور است...

باغ نارنجستان که(شیراز مبله) در بین مردم به باغ قوام نیز(هتل آپارتمان در شیراز) مشهور است، یکی از زیباترین (اجاره منزل مبله در شیراز)دیدنی‌های شیراز می باشد. این بنا از عمارت‌های دوره قاجاریه (شیراز مبله) می باشد و به علت وفور درختان نارنج (هتل آپارتمان در شیراز) به این نام خوانده می‌شود. 

این باغ در محله (شیراز مبله) بالاکفت و در قسمت شرقی انتهای(هتل آپارتمان در شیراز)  خیابان لطفعلی‌خان زند واقع است(اجاره منزل مبله در شیراز). تقریبا این محدوده در نقطه انتهایی و شرقی (شیراز مبله) شهر قدیم، محلی که در قبل دروازه (هتل آپارتمان در شیراز) دولت، دروازه منذر و کل شیخ ابوذرعه قرار داشته‌اند، قرار(اجاره منزل مبله در شیراز) دارد. از دیدنی‌های دیگر(شیراز مبله)  تاریخی اطراف این مجموعه (هتل آپارتمان در شیراز) می‌توان به خانه‌ی زینت‌الملوک، مسجد نصیرالملک و (اجاره منزل مبله در شیراز) خانه‌ی سنتی پرهامی اشاره کرد(شیراز مبله) ، که با فاصله‌ی کمی با هم در خیابان لطفعلی‎‌خان(هتل آپارتمان در شیراز)  زند قرار(اجاره منزل مبله در شیراز)  گرفته اند.

مجموعه قوام (شیراز مبله) بین سال‌های ۱۲۵۷ تا ۱۲۶۷ خورشیدی (هتل آپارتمان در شیراز) هم زمان با حکومت ناصر(اجاره منزل مبله در شیراز) الدین‌شاه قاجار، به دستور علی‌محمد‌خان قوام بنا شده (شیراز مبله) و از دو قسمت بیرونی (موزه‌ نارنجستان) و اندرونی(هتل آپارتمان در شیراز)  (خانه‌ی زینت‌الملوک) تشکیل و به وسیله‌ی تونل مرتبط به هم هستند(شیراز مبله). این بنا به عنوان دارالحکومه یا (هتل آپارتمان در شیراز) محل انجام امور سیاسی، نظامی و دیدار با نمایندگان (اجاره منزل مبله در شیراز) دولت‌های خارجی استفاده می شده (شیراز مبله) است. بنای نارنجستان در سال ۱۳۴۵ خورشیدی (هتل آپارتمان در شیراز) اهدا به دانشگاه شیراز(اجاره منزل مبله در شیراز)  شد و در فاصله سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۸ خورشیدی (شیراز مبله) در اختیار موسسه آسیایی، به سرپرستی(هتل آپارتمان در شیراز)  پروفسور آرتور اپهام پوپ، ایران‌شناس معروف قرار (اجاره منزل مبله در شیراز) داشت.

کل مساحت این(شیراز مبله)  مجموعه ۳۵۰۰ متر مربع می باشد و(هتل آپارتمان در شیراز)  ساختمان‌های آن که در دو (اجاره منزل مبله در شیراز) ضلع شمالی و جنوبی قرار گرفته اند، زیربنایی (شیراز مبله) معادل ۹۴۰ متر مربع دارا می باشد(هتل آپارتمان در شیراز). از بناهای موجود  دیگر در این مجموعه می‌توان به(اجاره منزل مبله در شیراز)  حمام گچینه، حسینیه قوام، مکتب‌خانه(شیراز مبله)  قوام (خانه عراقی‌ها)، اندرونی قوام (منزل زینت‌الملوک)، دیوان (هتل آپارتمان در شیراز) خانه قوام (نارنجستان) و (اجاره منزل مبله در شیراز) حمام اختصاصی قوام اشاره کرد(شیراز مبله). البته در گذشته اصطبل و زنجیرخانه و بازارچه‌ای هم در این مجموعه وجود داشت که در اثر احداث خیابان لطفعلی‌(شیراز مبله) خان زند از بین رفته‌اند(هتل آپارتمان در شیراز).

این دو ساختمان(شیراز مبله)  توسط معماران و هنرمندان شیرازی با استفاده (هتل آپارتمان در شیراز) از هنر‌هایی از نظیر آیینه‌کاری، منبت‌کاری،(اجاره منزل مبله در شیراز)  نقش‌پردازی، آجرکاری، معرق‌کاری(شیراز مبله) ، حجاری، گچ‌بری، مقرنس‌کاری(هتل آپارتمان در شیراز)  و ... تزیین شده‌ است. با ورود از زیر ساختمان جنوبی (اجاره منزل مبله در شیراز) و فروشگاه لوازم سنتی و(شیراز مبله)  تزیینی، با محوطه‌ای بسیار زیبا و (هتل آپارتمان در شیراز) متقارن از درختان نارنج و نخل روبه‌رو می‌شویم که(اجاره منزل مبله در شیراز)  به ساختمان اصلی بسیار پر رنگ (شیراز مبله) و نور و آیینه‌کاری شده منتهی (هتل آپارتمان در شیراز) می باشد.

با عبور از این (شیراز مبله) محوطه به(اجاره منزل مبله در شیراز)  ساختمان اصلی و ایوان شکوه‌مندش(هتل آپارتمان در شیراز)  می‌رسیم. در سمت چپ قهوه‌خانه واقع است. (اجاره منزل مبله در شیراز)  برای ورود به ساختمان و(شیراز مبله)  ایوانش چندین پلکان از دوطرف ایوان تعبیه (هتل آپارتمان در شیراز) شده که بسیار زیبا و هنر‌مندانه طراحی شده‌اند(اجاره منزل مبله در شیراز).

در اطراف و پشت(شیراز مبله)  ایوان اتاق‌های کوچکی وجود دارند که با ورود به(هتل آپارتمان در شیراز)  آن‌ها درون دریایی از هنر معرق و(اجاره منزل مبله در شیراز)  آیینه‌کاری غوطه‌ور می شویم. در(شیراز مبله)  این اتاق‌ها وسایل و مبلمان تاریخی (هتل آپارتمان در شیراز) مربوط به همان دوران به چشم می خورد(اجاره منزل مبله در شیراز).

سقف اتاق‌های (شیراز مبله) مجاور بیشتر از جنس چوب با نقش‌ و نگارهایی زیبا (هتل آپارتمان در شیراز) بر آن می باشد، ولی با  داخل (اجاره منزل مبله در شیراز) شدن به اتاق اصلی مجاور ایوان،(شیراز مبله)  رنگ‌های منعکس شده از آیینه‌کاری(هتل آپارتمان در شیراز)  سقف، چشمان را خیره به خود می کند(اجاره منزل مبله در شیراز).

 

 

 


نارنجستان قوام

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو