با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

آتشکده ساسانی

یکی از مهم ترین، بزرگترین و همچنین بیشترین آتشکده های ساسانی ایران در استان فارس قرار دارد.

بیشترین چهارطاقی ها (اجاره منزل مبله در نوروز) که 90 الی 95 درصد آنها آتشکده است در زمان ساسانیان در ایران و در استان فارس قرار دارد چون خاستگاه  ساسانیان در این استان بوده است. مرکز آتشکده ها و چهار طاقی های (اجاره منزل مبله در عید) استان فارس داراب است که از جمله آتشکده هایی که در این شهرستان قرار دارد آتشکده رستاق، آتشکده آذرجو و آتشکده آذرخش است.

آتشکده فراشبند

این آتشکده در شهرستان فراشبند، (اجاره منزل مبله در نوروز) کیلومتر ۱۲ جاده فراشبند به کازرون قرار گرفته است .آتشکده فراشبند مربوط به زمان ساسانیان و یکی از پنج آتشکده ای است که بوسیله «مهر نرسی» در منطقه کازرون و فراشبند ساخته شده است. برای ساخت این بنای چهار طاقی مصالح سنگ، گچ و ساروجبه کاربرده شده (اجاره منزل مبله در عید) است. تنوع معماری و اندازه این آتشکده مانند (اجاره منزل مبله در عید) چهار طاقی نزدیک آتشکده کازرون است.این بنا به روایت آندره گدار فرانسوی که در زمان قاجاریه از آن دیدن نموده شباهت زیادی به قصر بهرام گور در سروستان دارد و امکان دارد که قصر زمستانی او بوده باشد، چون در منطقه سر مشهد (اجاره باغ در عید) در جنوب غربی فراشبند نقش زیبایی بر قسمتی از کوه حک شده که تاجی میان دو شیر قرار دارد و بهرام گور (اجاره منزل مبله در عید) آن را گرفته است که این داستان در تاریخ آمده است و تل بزرگی در نزدیکی بنای چهار طاق است که در آن ایام قلعه بوده است.

آتشکده کازرون

آتشکده آذر فرنبغ یکی از بزرگ ترین (اجاره منزل مبله در نوروز) و مهم ترین آتشکده های زمان ساسانیان (اجاره باغ در عید) بوده و یکی از مهم ترین آتش های سه گانه زردشتی که مخصوص موبدان بوده، در آن جا می سوخته است. ساسان جد اردشیر بابکان مسئولیت این آتشکده را بر عهده داشته و ساسانیان همواره علاقه خاصی به این آتشکده داشته اند. (اجاره منزل مبله در عید) آتشکده کازرون نیزیکی از (اجاره منزل مبله در نوروز) پنج آتشکده ساخته شده به دست مهر نرسی است. این ساختمان در (اجاره منزل مبله در عید) ده کیلومتری جنوب کازرون قرارگرفته است. این بنا (اجاره منزل مبله در نوروز) از سنگ و ملات گچ ساخته شده است. در عصر کنونی ویرانه ای از این آتشکده باقی مانده است.کاربری احتمالی بنا در (اجاره منزل مبله در نوروز) زمان ساسانیان آتشکده بوده که با توجه به شواهد مختلف ، از جمله عدم (اجاره منزل مبله در عید) تخریب آن در دوره های بعدی نظریات متعددی درباره ی کاربری آن بیان می شود.

 


آتشکده ساسانی

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو