با تیم مسافرتی سفر تو شیراز سفری امن و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان به یادگار بگذارید. .

دریاچه مهارلو،

نام این دریاچه، (اجاره منزل مبله در نوروز) برگرفته از نام روستای مهارلو (اجاره باغ در عید)می باشدکه در مجاورت آن قرار گرفته است ...

نام این دریاچه، (اجاره منزل مبله در نوروز)  برگرفته از نام روستای مهارلو (اجاره باغ در عید)می باشدکه در مجاورت آن قرار گرفته است و بخش (اجاره منزل مبله در عید) قدیمی روستای مهارلو در بخش ساحلی دریاچه واقع شده(اجاره منزل مبله در نوروز)   است.

این(اجاره منزل مبله در نوروز)   دریاچه با ابعاد ۱۰×۶ در ۲۳ کیلومتر و(اجاره باغ در عید) گستردگی ۲۵ هزار هکتار در(اجاره منزل مبله در عید)  جنوب شرقی شیراز و در باختر(اجاره منزل مبله در نوروز)   دریاچه بختگان واقع شده ‌است(اجاره باغ در عید). دریاچه مهارلو(اجاره منزل مبله در عید)  خاوری‌ترین بخش جلگه شیراز می باشد. مهارلو دارای آبی(اجاره منزل مبله در نوروز)   بسیار شور می باشد و در فصل‌های خشکی(اجاره باغ در عید) یکی از کانسارهای بزرگ(اجاره منزل مبله در عید)  نمک ایران محسوب می شود(اجاره منزل مبله در نوروز)  . این دریاچه برای تهیه نمک صنایع استان فارس(اجاره باغ در عید) نیز استفاده می‌شود. حداكثر عمق این دریاچه(اجاره منزل مبله در عید)  سه متر می باشد.

دریاچه (اجاره منزل مبله در نوروز)  مهارلو از دو رودخانه فصلی سلطان‌آباد(اجاره باغ در عید) و رودخانه خشک تغذیه می‌شود. آب چند چشمه نیز به (اجاره منزل مبله در عید) طور عمده از قسمت‌های غربی و شمالی وارد این دریاچه(اجاره منزل مبله در نوروز)   می‌شوند.

در(اجاره منزل مبله در نوروز)   سال ۱۳۸۵ هجری خورشیدی با تصویب (اجاره باغ در عید)هیأت وزیران، دریاچه مهارلو به عنوان یکی از ۷ منطقه(اجاره منزل مبله در عید)  نمونه گردشگری ایران انتخاب(اجاره باغ در عید) شد.

مهارلو، (اجاره منزل مبله در نوروز)  بکت، کمال آباد، برمشور، قنبری،(اجاره باغ در عید) هزاردره، انجیره و سیف آباد از (اجاره منزل مبله در عید) روستاهای گردشگری اطراف این دریاچه(اجاره منزل مبله در نوروز)   می باشند(اجاره باغ در عید). از کوه‌های مشرف به دریاچه می‌توان به کوه قلعه گریخته، کوه(اجاره منزل مبله در عید)  شرقی و کوه شمالی اشاره نمود.

مهمترین(اجاره منزل مبله در نوروز)   گونه پرنده این دریاچه فلامینگو می باشد(اجاره باغ در عید). تنجه، اردک سرسبز، مرغابی، آبچلیک، چوکا و آنقوت به عنوان پرندگان (اجاره منزل مبله در عید) دیگر دریاچه مهارلو می باشند.

در خشکسالی(اجاره منزل مبله در نوروز)   سال ۱۳۸۷ حدود ۹۰ درصد دریاچه (اجاره باغ در عید)مهارلو خشک شد و از این دریاچه به(اجاره منزل مبله در عید)  غیر از نیزارها و تالاب‌های(اجاره منزل مبله در نوروز)   اقماری چیزی ببقی نمانده است(اجاره باغ در عید). در پی این خشکسالی از جمعیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار قطعه‌ای(اجاره منزل مبله در نوروز)   پرنده فلامینگو در دریاچه مهارلو در(اجاره باغ در عید) سال ۱۳۸۷ خورشیدی تنها حدود ۵ هزار فلامینگو باقی مانده(اجاره منزل مبله در عید)  است.

در مقطعی(اجاره منزل مبله در نوروز)   آب دریاچه مهارلو به رنگ قرمز متمایل(اجاره باغ در عید) شد که این پدیده تهدیدی برای آبزیان و فلامینگوها محسوب(اجاره منزل مبله در عید)  می شود.


دریاچه مهارلو،

شیراز مبله,مبله شیراز,منزل مبله شیراز,منزل مبله در شیراز,اجاره منزل مبله در شیراز,باغ مبله شیراز,باغ مبله در شیراز,اجاره باغ مبله در شیراز,آپارتمان مبله شیراز,آپارتمان مبله در شیراز,اجاره آپارتمان مبله در شیراز,هتل آپارتمان مبله شیراز,هتل آپارتمان مبله در شیراز,اجاره هتل آپارتمان مبله در شیراز,سوئیت مبله شیراز,سوئیت مبله در شیراز,اجاره سوئیت مبله در شیراز,سوییت مبله شیراز,سوییت مبله در شیراز,اجاره سوییت مبله در شیراز,منزل دربست شیراز,منزل دربست در شیراز,اجاره منزل دربست در شیراز,ویلا باغ مبله شیراز,ویلا باغ مبله در شیراز,اجاره ویلا باغ مبله در شیراز,هتل آپارتمان شیراز,هتل آپارتمان در شیراز,مبله شیراز,منزل مبله,آپارتمان مبله,سوئیت مبله,سوییت مبله,خانه مبله,باغ مبله,هتل آپارتمان,اجاره هتل شیراز,اجاره هتل در شیراز,اجاره هتل آپارتمان در شیراز,سفر به شیراز,سفر به شهر شیراز

پیگیری / جستجو